KLUB BEZPIECZNEGO PUCHATKA

Untitled document

logo puchatekKLUB BEZPIECZNEGO PUCHATKA

Uczniowie klas pierwszych dołączyli do „Klubu Bezpiecznego Puchatka”. Program przygotowany jest przez firmę Maspex, markę Puchatek wraz z Biurem Prewencji i Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Głównym celem tego programu jest edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci, które rozpoczynają naukę w szkole, a także wytworzenie w nich naturalnych sposobów unikania i reagowania na zagrożenia. Program trwa cały rok szkolny 2011/2012.

Więcej informacji o programie dostępne na stronie: www.bezpiecznypuchatek.pl Zachęcamy do odwiedzania strony.

article_separator

policjant1POLICJANCI O BEZPIECZEŃSTWIE

We wrześniu policjanci ze stargardzkiej komendy policji w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych odwiedzili pierwszoklasistów naszej szkoły. Pani Alma Selwesiuk-Tiuchtiej zajmująca się profilaktyką dzieci i młodzieży w Zespole ds. Nieletnich i Patologii stargardzkiej Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie Szczecińskim przeprowadziła prelekcję dotyczącą bezpieczeństwa na drodze oraz w jej pobliżu. Podczas prelekcji omówione zostały podstawowe zasady korzystania z sygnalizacji świetlnej oraz zasad jej funkcjonowania, jak również przypomniano dzieciom o zasadach bezpiecznego przechodzenia przez pasy oraz w miejscach gdzie ich nie ma. Przypomniano również zasady bezpiecznej zabawy oraz zagrożenia i konsekwencje grożące dzieciom bawiącym się w pobliżu drogi czy jezdni. Na koniec spotkania pierwszoklasiści otrzymali odblaski, które są niezbędne, aby być widocznym i bezpiecznym na drodze oraz plany lekcji i broszurki „Bezpieczna droga do szkoły”. super policjant_b kopia

article_separator

A oto certyfikat, który zdobyliśmy w minionym roku szkolnym...

cert puch